سازمان برنامه و بودجه کشور

سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان فارس

نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز تاکید کرد: ضرورت تعیین نقش تعامل سازمان برنامه و بودجه با سایر دستگاه های اجرایی در گام دوم انقلاب اسلامی/ نقش روحانیت در تبیین و ترویج برنامه های راهبردی دیده شود
نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز تاکید کرد: ضرورت تعیین نقش تعامل سازمان برنامه و بودجه با سایر دستگاه های اجرایی در گام دوم انقلاب اسلامی/ نقش روحانیت در تبیین و ترویج برنامه های راهبردی دیده شود

نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز معتقد است برای حل مسائل و مشکلات مردم، نیاز به تعامل و همکاری همه ی دستگاه های اجرایی است.

🔸به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان فارس، حضرت آیت الله دژکام که روز شنبه مورخ 1399/06/22 در جمع مدیران و معاونین سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان فارس سخن می گفت، تصریح کرد: مشکلات اقتصادی امروز کشور ما نشان می دهد که از جهات مختلف، آمار و ارقام با توقعات مردم هماهنگ نیست.
🔸ایشان با بیان اینکه برای رسیدن به اهداف مدنظر، می بایست از ظرفیت نهادهای مختلف استفاده بهینه ای کنیم، تاکید کرد: از مدیران دستگاه های اجرایی استان این انتظار وجود دارد تا سهم استان را در سهم ملی افزایش دهند تا بتوانیم در توسعه و عمران استان فارس موفق تر عمل کنیم.
🔸امام جمعه شیراز در عین حال خاطر نشان ساخت: افزایش سهم به معنی این است که تخصیص و توزیع اعتبارات عادلانه بشود، به هیچ وجه دوست نداریم سهم استانی دیگر در تخصیص و توزیع اعتبارات تضییع بشود، اما ذکر این نکته ضروری است که اگر تلاش نشود، قطعا استان های دیگر سهم استان فارس را می برند.
🔸حضرت آیت الله دژکام به چگونگی تقسیم بندی اعتبارات بر اساس سندهای بالادستی نیز اشاره ای کرد و گفت: ائمه جمعه استان فارس می بایست نقش خود را در این زمینه که اعتبارات بر اساس دستورالعمل ها و شاخص هایی که از قبل پیش بینی شده است توزیع می شوند ایفا نمایند.
🔸نماینده مردم شریف استان فارس در مجلس خبرگان رهبری در بخش دیگری از سخنانش بر ضرورت اطلاع رسانی و آگاهی بخشی به منظور ایجاد اندیشه واحد تاکید کرد و یادآور شد: در این جامعه نخبگانی که تبادل اطلاعات صورت گرفته، نقش نهاد روحایت در تبیین و ترویج برنامه های راهبردی باید دیده شود، زیرا اگر این نقش دیده شد، می توان بسیاری از مشکلات را رفع کرد.
🔸حضرت آیت الله دژکام در ادامه سخنانش گفت: در اکثر دستگاه های اجرایی استان فارس، زحمات فراوانی کشیده می شود که این تلاش ها می بایست در گروه های مختلف به مشارکت گذاشته شود تا به خروجی موثری برسیم.
🔸ایشان خواستار تجربه نمودن کنار همدیگر بودن و کار با یکدیگر شد و تصریح کرد: به عنوان نماینده ولی فقیه در استان فارس، آمادگی کامل دارم تا نقش خود را به عنوان یک هماهنگ کننده ایفا نمایم تا بلکه با همراهی همه ی مدیران اجرایی، برای حل مشکلات کشور و استانمان قدم برداریم.
 🔸امام جمعه شیراز در بخش پایانی سخنانش به اهمیت مشخص شدن نقش تعاملی سازمان برنامه و بودجه با سایر دستگاه های اجرایی در گام دوم انقلاب اسلامی اشاره کرد و افزود: همه ی مدیران دستگاه های اجرایی استان فارس می بایست نوعی همفکری را در چهل سالگی دوم انقلاب اسلامی تمرین کنند؛ رفتار با همدیگر را طوری تنظیم نماییم تا الگوی کشوری باشیم، محرومیت ها و معضلات را حل نموده و کمک کنیم شیراز را به عنوان مجموعه سازمان یافته تمدن و شهری، جلوه گر نماییم.

🔸رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان فارس نیز در ابتدای جلسه با ارائه گزارشی در حوزه های بودجه، اقتصادی و برنامه ریزی، آمار، فنی و اجرایی، منابع انسانی، آموزش و پژوهش و همچنین موضوعات مرتبط با سفر دکتر نوبخت معاون رییس جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور به استان فارس پرداخت.
🔸پرداخت مطالبات بازنشستگان دستگاه های اجرایی استان، درآمدهای استانی و اعتبارات استان فارس در سال های 1398 و 1399، اعتبارات تبصره 19، اعتبارات موضوع قانون استفاده متوازن استانی، اعتبارات موضوع ماده 23 نحوه رسیدگی به جرائم، اعتبارات 27 درصد ارزش افزوده، اعتبارات 3 درصد درآمد حاصل از صادرات نفت خام و گاز طبیعی و اعتبارات راه روستایی استان فارس، پروژه های اقتصاد مقاومتی و جهش تولید استان فارس از مهمترین موضوعات مطرح شده در این جلسه بود که در محضر امام جمعه شیراز گزارش جامعی از سوی الهه چراغی معاون بودجه و دگتر سیدحمیدرضا طبیبی رییس گروه آمایش و برنامه ریزی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان فارس ارائه شد.
🔸لازم به ذکر است، حضرت آیت الله دژکام نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز امروز ظهر به اتفاق سرهنگ حمیدرضا گرامی مدیر برنامه ریزی و راهبردی خود، با حضور در سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان فارس، در جلسه ای با دکتر نوروزی رییس این سازمان و جمعی از معاونین و مدیران و روسای گروه سازمان با مهمترین وظایف این دستگاه اجرایی استان فارس آشنا شد.
🔸از کارکنان سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان فارس حاضر در جلسه با حضرت آیت الله دژکام امام جمعه شیراز می توان به الهه چراغی معاون بودجه، عبدالحمید سنگی معاون آمار و اطلاعات، محسن ربانی زاده مدیر نظام فنی و اجرایی، علیرضا رحمانی مدیر حراست، مژگان یزدانپناهی رییس گروه اجتماعی، بهاره دادور رییس گروه فرهنگی، سید حسین مکاری رییس گروه تولیدی، علی طیبی رییس گروه اقتصادی، سید حمیدرضا طبیبی رییس گروه برنامه ریزی و آمایش، علی زارع رییس دبیرخانه شورای نظارت و مهتاب فانی رییس دبیرخانه شورای برنامه ریزی و توسعه استان فارس اشاره کرد.
🔸اقامه نماز جماعت ظهر و عصر، پایان بخش حضور دو ساعته حضرت آیت الله دژکام نماینده مردم شریف استان فارس در مجلس خبرگان رهبری و امام جمعه شیراز در سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان فارس بود که با توجه به شیوع بیماری کرونا با رعایت دستورالعمل های بهداشتی ابلاغی و فاصله گذاری اجتماعی انجام گردید.

📊سایت اینترنتی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان فارس
📊https://www.mpo-fr.ir
📊مجله خبری در ایتا
📊https://eitaa.com/news_mag
📊مجله خبری در سروش
📊@News_Ma

 

 

۱۳۹۹/۰۶/۲۲

گالری تصاویر