سازمان برنامه و بودجه کشور

سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان فارس

به ریاست دکتر عنایت اله رحیمی استاندار فارس و با دبیری دکتر حسن نوروزی رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان انجام گرفت؛ برگزاری اولین جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان فارس در سال 1400
به ریاست دکتر عنایت اله رحیمی استاندار فارس و با دبیری دکتر حسن نوروزی رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان انجام گرفت؛ برگزاری اولین جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان فارس در سال 1400

اولین جلسه شوراي برنامه ريزي و توسعه استان فارس در سال 1400، روز سه شنبه مورخ 07‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏/02‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏/1400 در سالن شهيد قاضي استانداري برگزار شد.

🔸به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان فارس، در این جلسه که حدود دو ساعت به طول انجامید، کلیاتی از بودجه سال 1400 و جایگاه استان فارس در بودجه توسط دکتر نوروزی رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان ارائه شد.
🔸بیان محورهاي اصلي، برنامه ها، اولويت ها و تقويم برگزاري جلسات شورا در سال 1400، دومین دستور کار شورای برنامه ریزی و توسعه استان فارس بود که دکتر نوروزی در ادامه  ارائه داد.
🔸در ادامه این جلسه که با حضور دکتر جعفر قادری نماینده مردم شریف شهرستان های شیراز و زرقان در مجلس و دکتر رحیم زارع نماینده مردم شریف شهرستان های آباده، بوانات، خرم بید و سرچهان در مجلس برگزار شده بود، گزارش اولويت هاي تخصصي و تقويم جلسات سال جاري كارگروه هاي تخصصی ذيل شورا توسط دبیران کارگروه های تخصصی (مطابق فرمت سال 1399 موضوع مصوبه چهارمین جلسه شورا در سال  1399 مورخ 10‏/03‏/1399) ارائه گردید.
🔸ارایه گزارش ارزیابی عملکرد گروه هاي كاري کارگروه های تخصصی ذیل شورا در سال 1399 توسط دبیران کارگروه های تخصصی و تعیین گروه هاي كاري سال 1400 جهت پیشبرد بهینه اهداف و انجام وظايف كارگروه هاي تخصصی ذيل شورا، آخرین دستور کار این جلسه بود.
🔹استاندارفارس در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان: نظام جمهوری اسلامی تکیه اصلی خود را مردم می داند / مخاطرات خشکسالی باید مورد توجه ویژه قرار داشته باشد / تکمیل طرح های نیمه تمام در بودجه استان مورد توجه قرار گیرد
🔸استاندار فارس گفت: نظام جمهوری اسلامی ایران مردم را تکیه گاه اصلی خود تلقی می کند و تاکنون در طول سال های گذشته این تفکر در کشور حاکم بوده است و در آینده نیز چنین خواهد بود.
🔸دکتر عنایت الله رحیمی با بیان این که در آینده نزدیک شاهد برگزاری دو انتخابات مجلس شورای اسلامی و شوراهای اسلامی شهر و روستا خواهیم بود، اظهارداشت: انتظار داریم همه مدیران استان همکاران خود، مراجعان و عموم مردم را برای حضور در انتخاباتی پرشور تشویق کنند.
🔸وی با اشاره به این که در انتخاباتها اراده و خواست مردم بر دستگاه اجرایی کشور و همچنین مجالس قانونگذاری محلی حاکم می شود، افزود: بخش زیادی از امنیت ملی و منافع ملی ما متاثر از مشارکت مردم در انتخابات است و باید با رفع دغدغه های مردم، زمینه مشارکت حداکثری مردم را در انتخابات فراهم کنیم.
🔸استاندار فارس با بیان این که همه دستگاه های اجرایی باید حداکثر همکاری را با ستاد انتخابات استان فارس داشته باشند و نیازهای این ستاد در زمینه نیروی انسانی و ماشین آلات و تجهیزات را تامین کنند، ادامه داد: هیچ دستگاهی اعم از اجرایی و دیگر دستگاه ها که از بودجه عمومی کشور استفاده می کنند حق ندارند به نفع یا به ضرر کاندیداها اقدامی کنند و در صورت وقوع چنین تخلفی در چارچوب مقررات با آن ها برخورد خواهد شد.
🔸دکتر رحیمی با اشاره به این که کاهش بارندگی نسبت به سال های گذشته موجب ایجاد مشکلاتی در تامین آب شرب برای برخی شهرها و روستاهای استان خواهد شد، تاکید کرد: با توجه به این که حدود 400 روستا و 14 شهر با تنش آبی روبرو هستند، سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان باید اعتباری مشخص را برای رسیدگی به مخاطرات ناشی از خشکسالی در نظر بگیرد تا با کمک دستگاه های متولی، مشکلی برای مردم ایجاد نشود.
🔸وی رسیدگی به بخش بهداشت و درمان استان فارس را از دیگر اولویت های مورد توجه مدیریت ارشد استان برشمرد و افزود: برای تقویت بهداشت و درمان استان باید از اعتبارات ملی، اعتبارات استانی و ظرفیت های قانون بودجه مانند ماده 56 استفاده کنیم تا شاهد حرکت این بخش به سمت وضعیت مطلوب باشیم.
🔸نماینده عالی دولت تدبیر و امید در استان فارس با بیان این که تکمیل طرح های بخش بهداشت و درمان که در شرف اتمام هستند مانند بیمارستان های فسا، جهرم، نی ریز، ارسنجان، رستم، کازرون و مرودشت باید با جدیت بیشتری پیگیری شود تا شاهد افتتاح آن ها تا پایان سال 1400 باشیم، افزود: عملیات اجرایی برخی پروژه ها مانند بیمارستان تامین اجتماعی شیراز، بیمارستان 700 تخت خوابی میانرود و چند درمانگاه تامین اجتماعی باید با تسریع شود تا هرچه زودتر مورد استفاده مردم قرار گیرد.
🔸وی با تاکید بر اینکه موضوع آتش سوزی در مراتع با توجه به کاهش بارندگی ها باید به شدت مورد توجه دستگاه های مسئول قرار داشته باشد، ادامه داد: ستاد بحران استان باید آمادگی کامل داشته باشد و پیش بینی لازم توسط سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان در این زمینه صورت گیرد تا با استفاده از امکانات استانی و ملی بتوانیم این بحران را مدیریت کنیم.
🔸استاندارفارس با اشاره به این که باید فرصت مبادلات با کشورهای دنیا بیشتر از قبل فراهم شود تا شاهد تحقق بودجه 1400 باشیم، اظهارداشت: در کنار رشد تورم، شاهد رشد خوبی در بودجه استان فارس هستیم و می توانیم در قالب اقداماتی مانند صندوق پروژه و بهره گیری از بازار سرمایه، توسعه استان را تسریع کنیم.
🔸دکتر رحیمی با بیان این که مصوبات کمیته های برنامه ریزی شهرستان ها از اهمیت زیادی برخوردار است، گفت: معاونان مختلف استانداری باید حمایت، هدایت و کنترل خود را برای تقویت این کمیته ها در دستور کار داشته باشند و معین هر شهرستان نیز در راستای تعریف، اجرا و تکمیل پروژه ها، بیش از گذشته فعالیت کنند.
🔸نماینده عالی دولت تدبیر و امید در استان فارس خواستار کارآمد شدن کارگروه های ذیل شورای برنامه ریزی شد و ادامه داد: کارگروه ها نباید صرفا به یک جنبه از وظایف خود بپردازند و تلاش کنند ابعاد مختلف موضوعات را مورد توجه قرار دهند.
🔸وی بر پیگیری فروش اموال مازاد دستگاه ها و مولدسازی و تهاتر بدهی ها در قانون بودجه 1400 اشاره کرد و افزود: در زمینه ایجاد صندوق پروژه، باید از تجارب موفق قبلی استفاده شود و هر دستگاه در حوزه فعالیت خود این موضوع را پیگیری کند.
🔸استاندارفارس افزود: دستگاه های اجرایی باید رایزنی لازم را در زمینه استفاده از اعتبارات متمرکز شرکت های دولتی متناسب با نیازها و گستردگی استان صورت دهند.

📊سایت اینترنتی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان فارس
📊https://www.mpo-fr.ir
📊مجله خبری در ایتا
📊https://eitaa.com/news_mag
📊مجله خبری در سروش
📊 @News_Ma

۱۴۰۰/۰۲/۰۷

گالری تصاویر